• +90(224) 224 22 66
  • +90(530)821 67 07
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

yorumlar

Her zaman bir çıkış yolu olduğu, değişimin ve gelişimin hiç zorlanmadan bir anda olabileceğini, doğru donelerle, kişinin özgünlüğünden inanç ve insani değerlerini göz ardı etmeden, kaderi saptayan şeylerin şartlar değil kendi kararlarımız olduğunu büyük bir farkındalık potansiyeliyle bizlere anlatan, hayatımıza renkli dokunuşlarla yön haritamız olan, değerli I&D Danışmanlığa teşekkürü borç bilirim.

Çıkmazlarda hissederken çıkanları gördükçe,ben varım yapabilirim,bu benim kararım benim başarım diyenleri duydukça,sağol iyi ki varsın diyenlerim arttıkça müteşekkir hissediyorum.İyi ki sizinle karşılaşmışım bu yolda ilerlememde ışık oldunuz.En derin duygularımla sevgilerimi minnetlerimi iletmek istiyorum.Sağolun; hep varolun varolun ki yüreklerine,beyinlerine,duygularına dokunacaklarınız,ışık tutacaklarınız çok olsun.

NURCAN AYDIN TUNCER 


Koçluk eğitimi, benim için hayata daha ‘farkındalık’ ile bakmamı sağlayan bir yolculuktu. 

Koçluğun insanlar üzerindeki etkisi; hızlı değişim, yenileşme, performanslarını daha ileriye taşıma, öğrenme süreçlerini etkinleştirme, bireyleri geliştiren ve en önemli etkisi kesinlikle karşılaştığı zor durumlar karşısında kendini ve durumu yönetebilme becerileri geliştirebilmesidir. 

Yıllar boyunca her ne kadar Psikoloji ile karşılaştırılmış olsa da Koçluğun şuan bir meslek olarak ayrı bir statüde olduğunu es geçmemek gerekir ( lütfen artık Psikoloji ile aynı kefeye koymayalım J ). Bir Psikolog olarak koçluğa karşı olarak şu zamana kadar geldim, fakat Figen Hn. İle görüşmeye gittiğim ilk günden itibaren bu düşüncelerim hızla değişmeye başladı  ve eğitim boyunca hatta eğitim sonrasında bile gösterdiği ilgi, alaka sıcak ve samimi davranışları ve en içten gülümsemesi ile her zaman her zorlukta yanımızda oldu. Hayatımda ‘iyi ki’ diye adlandırdığım nadir insanlardandır kendisi. Ve son olarak şunu söyleyebilirim ki; hayatımın geri kalan kısmını daha kendinden emin, potansiyelinin farkında olan ve sağlam adımlar atmama sebep olan etkenlerden biri olacaksınız. 

Psk.Serenay ORAKÇI


 

Bu yolculuğu I&D Danışmanlık ile birlikte tamamladım. Yolculuğa başlamadan önce çok soru işaretlerim ve tereddütlerim vardı. İnternet üzerinden araştırma yapıp randevu aldım ve Figen Hanım ile ilk orada tanıştım. Çevremde tanıdığım çok sayıda koç var ve birçoğunun bu mesleği doğru icra ettiklerini düşünmüyorum, bu sebeple bu işi gerçekten iyi yapan ve daha da önemlisi öğretebilen bir yer olması en önemli hedefimdi. Figen Hanım bu konuda beni ilk görüşmemizden eğitimimin sonuna kadar hiç yanıltmadı. Bir kez olsun acaba mı dedirtmedi. Bu da ona sonsuz güven ve saygı duymam için bir neden daha oldu. Kafamdaki soruları tüm samimiyetiyle cevaplamaya hazır bir insan olarak eğitimin başından sonuna kadar destekleriyle yanımda bulundu. Eğitim sürecinde tek kelime ile bana ‘ışık’ oldu. Gelecekteki ben ile ilgili çok kararsızlıklar yaşarken şuan hayata çok daha emin kararlar alabilir hale gelmemde Figen Hanım ın etkisi çok büyüktür. İnsan değerinin paha biçilemez olduğunu, herkesin istediği şeyleri başarabilme potansiyelinin olduğunu, dinlemeyi, sormayı ve daha birçok yetiyi ondan öğrendim. Hayatım ile ilgili gelecekte atacağım her adım ve geleceğim her nokta için şimdiden size teşekkürü bir borç bilirim. İyi ki sizi tanımışım. Ve diğer I&D Danışmanlık Koç ve mentörleri; ben ve diğer eğitim alan arkadaşlarım ile birlikte kocaman bir aile olduk. Sizlerde gördüğüm ve rol model olarak aldığım en önemli özelliğiniz kendinizi gelişime adamanız ve koçluk mesleğini sonsuz aşk ile yapmanızdır. Tüm süreç için her birinize sonsuz saygılarımı iletirim.

DYT.Gizem TÜMAY 


Eğitim Yöntem ve teknikleri, ön yargılardan uzak ve özgün anlatım ile birleşerek, çok farklı bir dünyaya açıldığımıhissettiren koçluk eğitimi, katılmanınne kadar doğru bir tercih olduğunu anlatıyor ve koçluğun hayatımda bir dönüm noktası olacağınınsinyallerini veriyordu.Kendimi yeniden keşfetmemisağlayan eğitim, kalıplardan sıyrılarakyeni bir dünyaya açılmanın yollarını gösterdi.
Eğitim esnasında kursiyerlerin kişisel farklılıklarını göz ardı etmeden bilgi ve tecrübelerini sunarak bizleri üst düzeyde yetiştirmek için azami gayret sarf eden hocamız, samimi ve özverili yaklaşımı ile iç dünyamızınaydınlatmasına ilham kaynağı oldu. Moral ve Motivasyonumuzu en üst düzeyde tutarak verimli ve keyifli bir eğitim sağlayan, ileri düzeyde bilgisi ve kendine güveni ile bizleri yeni bir dünyaya taşıyan Figen ÖZTÜRK hocamız ve I&D Danışmanlık; Sizlere sonsuz teşekkürler.

Selahattin KOSİF


Koçluk eğitimi almaya karar vererek yaptığımız araştımanın sonucunda  ID Danışmanlık kurumuyla tanıştım.İlk görüşmeye merakla ve heyecanla gittim.Figen Hanım beni ilgiyle ve dikkatle dinledi , sorularımı ciddiyetle ve içtenlikle cevapladı.Ayrılırken çok memnun ve mutluydum.
      Derslerimiz çok öğretici ve bir okadar da keyifliydi.Yıllar sonra tekrar öğrenci olmuştum ama ders hiç bitmesin istiyordum. Çünkü Figen Hanım konuya tamamen hakimdi ve bilgileri deneyimlerini de katarak , bizleri ders içinde sürekli aktif tutarak anlatıyordu.Önemli kısımları özellikle belirtip bize uygulatıyor , bizim uygulamalarımızda gördüğü doğruları da eksiklikleri de büyük bir nezaketle bize söylüyordu.16 yıllık bir öğretmen olarak kendisinin çok iyi bir öğretmen olduğunu düşünüyorum. Her dersin sonunda o gün anlattığı bilgileri, yazılı olarak da bize veriyordu ki bu notlar hep çok işime yarıyor. Konularla ilgili verdiği ödevlerin yararlarını ve sonucunda bende oluşan değişimleri önce kendim sonra da ailem , arkadaşlarım ve tanıdığım herkes farketmeye başladı.İlk olarak eşim daha mutlu olduğumu söyledi.Öğrencilerim, diğerlerinden farklı olarak onlara değişik bir pencereden baktığımı düşündüklerini söylediler.Sanırım hepsinden de önemlisi ben kendimi daha mutlu hissediyorum çünkü insanlara ve olaylara eskisinden farklı bakıyorum anlamaya çalışıyor ve yeni bir farkındalık oluşturmalarını sağlamak için düşünüyorum.Koçluk mesleğine yeni başlamış olmama rağmen danışanlarımın 'Çok teşekkür ederim iyiki sizi tanımışım.' sözlerini söylerken gözlerindeki pırıltıyı görmek ve değişimlerini gözlemlemek tarif edilemez bir duygu.Sonuç olarak Figen Hanım'a söyleyeceğim hiçbir teşekkür cümlesi gerçek hislerimi anlatmaya yetmez.
       İlk tanıştığım günden itibaren gördüğüm yakın ilgi , aldığım eğitimin kalitesi , her bilginin aynı heyecan ve istekle anlatılması , hissettiğim güven duygusu , kendimde oluşan yaşam kalitemi arttıran değişimler ,çevremdekilere yararlı olabilmek ,derslerin bitiminden sonra devam eden desteği ve çok değer verdiğim dostluğu için Figen Hanım'a ve ID Danışmanlık'a çok çok teşekkür ediyorum.

Mine BULUT
Matematik Öğretmeni


Eğitim bence mükemmeldi. Olumsuz anlamda eleştirebileceğim bir şey yoktu.
Eğitimin içeriğini gayet net, anlaşılır bir şekilde aktarıldı. Uygulamalar yeterli ve yararlı idi.. Figen Öztürk tam model alınabilecek bir koç ve eğitmen. Tavrına,giyimine, konuşma tarzına, duruşuna, tecrübesine ve güzelliğine hayran olmamak mümkün değil. Onu tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.
Çok teşekkür ediyorum.

Saniye RODOPLU
İngilizce Öğretmeni


Merhaba,8 yıl süren öğretmenlik mesleğimde farklı arayışlara girerek koçluk eğitimlerini araştırmaya başladığımda bu işin bu kadar zor ama bir o kadar da keyifli olduğunu tahmin etmemiştim ve tabii hayatımıza bu kadar dokunup harikalar yaratacağını da:)Figen hn.ile ilk görüşmemizde kendisinden aldığım müthiş enerji kararımda kesinlik sağladı dersler acaip keyifli ve bir o kadar da yoğun geçti geçen hafta eğitimimiz bitti ancak Figen hn.ın yörüngesinden çıkacak olmak ve daha fazlasını öğrenmek istediğim için kurum koçluğu eğitimini de alıyorum.Figen hn.bizim için o kadar güzel rol modelsiniz ki iyi ki sizi tanımışım sizi ve ID yi seviyorum iyi ki varsınız....

Yasemin ÇEVİK TUNCA


 

Merhaba ID ,

Koçluk sürecine başladığım zaman ilk gördüğüm ,dışarıda duyduğumuz koçluk ile gerçek anlamdaki koçluğun ne kadar farklı olduğuydu. Çok daha önemli bir iş için yola çıktığımızı ve insanların hayatlarına dokunarak daha mutlu insanlar ,daha mutlu toplum yaratmada küçücük de olsa bir etkimizin olacağını bilmek artık çok güzel.Bir öğretmen olarak da öğrencilerime daha bilinçli yaklaşmakyine bana çok şey kazandırdı.
Figen Hanımın harika anlatımı ve desteği ile de derslerimiz çok eğlenceli ve verimliydi.
Figen Hanıma ve diğer ekip arkadaşlarıma katkılarından dolayı çok teşekkür ederim .

EMEL CÖMERT
Matematik Öğretmeni/ODTÜ


 

Öğretmenliğin dışında öğrenciler ile daha farklı bir şekilde ilgilenmek, onlara faydalı olabilecek başka bir yolda ilerlemek istiyordum. Yaptığım araştırmalar ve geçmiş tecrübelerim beni öğrenci koçluğuna götürdü.

Sıra iyi bir eğitim almaya gelmişti ve bu eğitimleri veren birçok yerle görüştüm. Aradığım yüz yüze eğitim alabileceğim, uygulamanın ağırlıklı olduğu bana güven verecek bir yerdi. Bu sırada ID nin Bursa şubesini buldum ve görüşmeye gittiğimde ID Direktörlerinden Figen Hanım ile tanıştım. Görüşmeden çok etkilendim ve eğitimi ID Danışmanlık dan almaya karar verdim.

Eğitim başladığında oldukça sıcak, samimi bir ortamla karşılaştım ve doğru yerde, profesyonel kişilerle bir arada olduğumu anladım. Eğitimcimiz Figen Hanım güler yüzü ve sıcaklığıyla, sade ve anlaşılır anlatımı, konuları öğrenene kadar tekrar etmesi ve uygulamalar yaptırmasıyla oldukça verimli ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım keyifli bir eğitim almamı sağladı.

Hayatıma sadece eğitimci olarak değil, koç olarak kattığı her şey, yakın ilgi alaka, desteği için Figen Hanıma çok teşekkür ediyorum.

Şimdi planım ID çatısı altında yoluma devam etmek ve kendimi sürekli geliştirip bu aileye yakışır bir öğrenci koçu, eğitimci olmak.

Meltem ÖZEL
Kimya Öğretmeni


© 2020 I&D Danışmanlık. All Rights Reserved. Designed by Giza Medya

Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.