• +90(224) 224 22 66
  • +90(530)821 67 07
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Koçluk Eğitim Süreci

KOÇLUK EĞİTİM SÜRECİ

Koçluğu meslek olarak yapmaya karar verdiniz ya da koçluk eğitimini ve unvanını alıp mesleğinize entegre etmek profesyonel bir kimlik kazanmak istiyorsunuz. Aşağıdaki süreç kısmını okuyabilir ve tüm sorularınız için ücretsiz randevu talebinde bulunabilirsiniz.

SÜREÇ

İlk bilmemiz gereken; Profesyonel Koç olabilmek için,Koçluk Meslek Standartlarına uygun zorunlu örgün eğitim(en az 60 saat nitelikli eğitim),mentörlük ve sınav sürecini tamamlamak zorunludur.


‘’KOÇLUK STANDARTLARI BELİRLENMİŞ BİR MESLEKTİR

29.06.2013 – 28692 tarihli resmi gazetede duyurulmuştur; KOÇ ulusal meslek standardı (standart kodu : 13UMS0318-6), MYK İş ve Yönetim Sektör Komitesi tarafından incelendikten sonra MYK Yönetim Kurulunca onaylanmıştır.’’ Ve sonraki aşama I&D Danışmanlık KOÇ eğitim süreci I&D Profesyonel Koç Yetiştirme Programları insan odaklı ilerler.Amaç Koçluk eğitiminin son günü koçluk tekniklerini teorik ve uygulama olarak içselleştirmiş,günümüzün ve geleceğin mesleği koçluk için Profesyonel Koçlar mezun etmektir.

Koçluk metodolojisini,güncel,meslek standartlarına bağlı kalarak,çok isteyerek,katılımcılardan çok daha fazla onlar için çabalayarak koçluk mesleğini yaşamalarını ve özümsemelerini sağlamaktır. Örgün eğitim,interaktif deneyimsel öğreti yöntemleri,video,odio,uygulamalar ve atölye çalışmaları bölümlerinden oluşan bir programdır.

I&D 'in Profesyonel Koçluk Sertifika Programı Akredite Koç olabilmeniz için tüm standartları sağlamaktadır.Koçluk eğitim süreçlerimizin tümü Equation System Coaching tarafından yürütülmektedir. 

KOÇLUK EĞİTİMİNDE EQUATION SYSTEM COACHING SİZE SAĞLADIKLARI

• Örgün eğitim programı 
• Meslek olarak kabul görmüş bir akreditasyon elde etmek
• Güncel son koçluk kavramları, ilkeleri ve öğrenme araçlarına sahip olmak
• İleri düzeyde koçluk yapabilme yetkinliği
• Her yıl koçluk yetkinliklerinizi güncelleyebilme
• Mentörlük departmanı tarafından koçluk saatlerinizin takibi ve geribildirim
• Ofis,web sitesi,kartvizit,danışan edinme desteği ve sürdülebilirliliği sağlama
• EQUATION Profesyonel Koçu ve KOÇ Eğitmeni olma fırsatı.

Tüm Eğitim ve uygulama süreçlerini başarıyla tamamlayan katılımcılar Equation Sistem Koçu olmaya hak kazanırlar ve mesleği tüm standartları ile yapabilirler. Temel programın bitimi ile profesyonel koçluk yapmaya başlayabilir, ICF’den ACC unvanı almak isteyen koçlar 60 eğitim saatini tamamladıktan sonra unvan başvurusu yapabilirler.Süreçler Mentör gözetim ve desteği ile EQUATION SYSTEM COACHING tarafından yürütülür.


© 2020 I&D Danışmanlık. All Rights Reserved. Designed by Giza Medya

Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.